Carruelle Nicolas

CARUELLE NICOLAS zajmuje się projektowaniem, budową i dostawą szerokiego asortymentu opryskiwaczy rolniczych. Firma wybrała elektrostatyczny pistolet natryskowy Nanogun Airmix®, jako spełniający jej wysokie standardy jakości.
Caruellle Nicolas testimony
Caruellle Nicolas testimony
Nanogun Airmix® przynosi prawdziwe korzyści w zakresie jakości wykończenia, optymalnego powlekania i oszczędności produktu.

Nanogun Airmix® przynosi prawdziwe korzyści w zakresie jakości wykończenia, optymalnego powlekania i oszczędności produktu.

Założona w 1871 roku firma CARUELLE NICOLAS wyspecjalizowała się w opryskiwaczach rolniczych do pól, winnic i sadów. CARUELLE NICOLAS zlokalizowana w pobliżu Orleanu, 130 km od Paryża, projektuje, buduje i dostarcza szeroki asortyment opryskiwaczy dla klientów z całego świata. Precyzyjne i niezawodne opryskiwacze CARUELLE NICOLAS zawsze tworzy się z myślą o lepszej wydajności i lepszym dopasowaniu do oczekiwań klienta.

CARUELLE NICOLAS SAS stała się wszechstronnym specjalistą na swoim rynku, łącząc wiedzę i doświadczenie trzech spółek produkujących wyspecjalizowane opryskiwacze:

  • CARUELLE do gruntów ornych
  • NICOLAS do winnic, sadów i upraw warzyw
  • THOMAS do oprysków ochronnych winnic i sadów

Jakość oferty wyposażenia jest kluczowym składnikiem sukcesu firmy. To dlatego CARUELLE NICOLAS wybrało nowy, ręczny, elektrostatyczny pistolet natryskowy Nanogun Airmix®.

Elektrostatyczna aplikacja podkładów i warstw wykończeniowych na różnych metalowych elementach

W ręcznym, elektrostatycznym pistolecie natryskowym Nanogun Airmix® zawarto wszystkie umiejętności i wiedzę SAMES KREMLIN w zakresie rozpylania farb płynnych w średnim i wysokim ciśnieniu, z wykorzystaniem dodatkowego powietrza. To perfekcyjne narzędzie dla rynku opryskiwaczy rolniczych. Przewagą Nanogun Airmix® jest niska waga, ergonomiczne wzornictwo i doskonały efekt owijania - kluczowe elementy wydajnej pracy operatora.

Zasilanie farbą Nanogun Airmix® może odbywać się przy pomocy pompy. Podczas rozpylania naładowane cząsteczki farby podążają za liniami pola elektrycznego do powierzchni malowanego elementu. Wykorzystanie zjawiska elektrostatyczności skutkuje oszczędnościami farby oraz efektem owijania, pozwalającym ograniczyć nadmierne rozpylanie i zanieczyszczenie.

Spraying of primers on small part with an optimum coverage thanks to the wrap-arounf effect Optymalne powlekanie w natryskiwaniu podkładów na małe elementy dzięki efektowi owijania
Spraying of primers on large parts with a minimum overspray Zminimalizowana utrata produktu przy natryskiwaniu podkładów na duże elementy
Spraying of final coats with ultimate finish quality Natryskiwanie powłok wykończeniowych o najwyższej jakości
Spraying of final coat on large parts Oszczędność czasu przy natryskiwaniu powłok wykończeniowych na duże elementy
Wilfrid Moreau: Production Manager

Opinia Menadżera Produkcji

W strefie wykończeniowej posiadamy dwie główne kabiny malarskie. W jednej nakładamy podkłady, a w drugiej powłoki wykończeniowe. Natryskujemy powłoki na elementy, które następnie trafiają bezpośrednio do pieca, aby zakończyć proces schnięcia i osiągnąć pożadaną jakość.

Kształty malowanych elementów są bardzo zróżnicowane, od bardzo małych po większe ramy. Dzięki systemowi dozującemu 2K Cyclomix™ Airmix® możemy nakładać kilka kolorów. Naszym głównym celem było ograniczenie zużycia produktów, zanieczysczenia kabin malarskich, przyspieszenie produkcji oraz ułatwienie pracy naszego zespołu!

Komentarz Wilfrida Moreau:

"W pracy z nowym Nanogun Airmix® zauważyliśmy kilka bardzo ważnych zalet. Łatwość manewrowania ręką, dzięki lekkiej konstrukcji. Optymalny efekt owijania, niezależnie od wielkości elementu lub wymaganego przepływu. Łatwość obsługi i konserwacji przez malarzy, niezależnie od ich doświadczenia. Podsumowując, jakość wykończenia naprawdę odpowiada naszym standardom jakości."

Nanogun Airmix® - Clément Aribaud - Caruelle Nicolas

Opinia Menadżera Produkcji ds. Wykończeń powierzchni

Clément Aribaud, Menadżer Produkcji ds. Wykończeń powierzchni także opisał swoje doświadczenia z produktem po kilku miesiącach intensywnej produkcji:

"Pistolet natryskowy Nanogun Airmix® to niezawodny produkt, przez 1 rok użytkowania, nie zauważyliśmy żadnej usterki, a liczne możliwości ustawień aplikacji pozwoliły nam istotnie ograniczyć efekt nadmiernego natrysku i zwiększyć oszczędności produktu. Pistolet jest bardzo lekki i łatwo nim manipulować,  appreciated co doceni każdy jego użytkownik. To zasługa łatwości obsługi i prostej obsługi. Reasumując, pistolet spełnia nasze wysokie standardy jakości!

NANOGUN-MX® Airmix® spraygun -

Opinia profesjonalnego malarza

Profesjonalny malarz także podzielił się swoją opinią o codziennej pracy z ręcznym pistoletem natryskowym:

"Odkąd używam Nanogun Airmix®, jestem mniej zmęczony, dzięki jego lekkiej budowie oraz automatyce spustu. Pracując z większymi elementami, w porównaniu do starszych pistoletów, z Nanogun Airmix® jestem szybszy przy większym natężeniu przepływu oraz stałym efekcie elektrostatycznym.  Kolejna zaleta: minimalny naddatek produktu i szybkie czyszczenie kabiny malarskiej. To takie ułatwienie! Pistolet natryskowy Nanogun Airmix® jest łatwy w obsłudze oraz szybko się go czyści i montuje!"