Technologia silników pneumatycznych VDE

Dwustopniowa technologia odprowadzania spalin Ventury zapobiega zatrzymaniu i zamarzaniu pomp AIRLESS®, co gwarantuje ich optymalną wydajność.
VDE technology
VDE technology

Powiązane filmy

ZMNIEJSZENIE RYZYKA OBLODZENIA

Praca w ekstremalnych warunkach, nawet jeśli sprężone powietrze nie jest zbyt dobrej jakości

Stabilna i stała aplikacja farby

Gwarantowana lepsza jakość wykończenia i kontrola grubości

 

 

Zminimalizowane narażenie na hałas

Wysokiej jakości środowisko pracy i wygoda użytkowania

VDE zabezpiecza pompę przed zatrzymaniem i zamarznięciem!

"Kiedy w stoczni mam kilka kadłubów łodzi do pomalowania, potrzebne są dobre warunko pogodowe, a te zwykle trwają bardzo krótko. Muszę być pewny, że będę w stanie pomalować wszystkie kadłuby w czasie, kiedy pogoda jest sprzyjająca. Jednocześnie moje pompy pneumatyczne muszą pozostać sprawne i wydajne bez wpływu na aplikację. Nie mogą się zatrzymywać ani zamarzać.

1.Innowacyjna technologia VDE firmy SAMES KREMLIN zapobiega zatrzymywaniu się pompy:

Prędkość obrotowa inwersji pompy gwarantuje stabilny dopływ farby do pistoletu natryskowego o stałym natężeniu przepływu i kontrolowanej grubości, która jest aplikowana.  Gdy pompa zatrzymuje się, zamarza i zmniejsza się jej wydajność, widac tego efekt natychmiast poprzez zmiany i pulsacje w strumieniu farby.

Technologia VDE jest związana z konstrukcją silnika pneumatycznego.  W przeciwieństwie do naszych konkurentów, tłok jest zrównoważony skokiem w górę i w dół.  Zapewnia to mocny, czysty i długotrwały rewers, który gwarantuje stabilność i jakość dla równomiernego natryskiwania. 

2.  Innowacyjna technologia VDE firmy SAMES KREMLIN zapewnia cichą pracę:

Kiedy kilka pomp pracuje razem, hałas może być prawdziwym problemem i wpływać na słuch.

  • Rodzaj zastosowanego materiału i gęstość pianki tłumią dźwięk, aby utrzymać poziom decybeli w spalinach poniżej 80 db.   Do tej pory nikt nie był w stanie osiągnąć tego poziomu decybeli na rynku.

Ponieważ technologia VDE jest stosowana, kiedy operator pracuje w pobliżu pompy, nie potrzebuje już zatyczek do uszu dla bezpieczeństwa.  Nie ma ryzyka utraty słuchu, a pracownik nie jest już narażony na hałas podczas pracy.

 

Technologia VDE

Technologia VDE w szczegółach

Pompa zatrzymuje się z powodu zamarzania. Rozszerzanie się powietrza w spalinach powoduje powstawanie zimna, które powoduje kondensację i zamarzanie wilgoci w układzie powietrznym silnika. To oblodzenie gromadzi się w rozdzielaczu powietrza i ostatecznie go blokuje.

Nasza technologiczna odpowiedź na ten stan nazywa się VDE, co zapobiega oblodzeniu: konstrukcja 2 bloków pianki (DUAL EXHAUST) na wylocie dystrybutora ma kilka funkcji:

  • Odprowadzanie wilgoci z obiegu powietrza odbywa się za pomocą zintegrowanych kanałów. Konstrukcja obudowy pozwala na ciągłe odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Obieg powietrza pozostaje suchy i nie zamarza.
  • Ogrzewanie powietrza poprzez sprężanie na wylocie pianki na zewnątrz i jej przyspieszanie przez wyloty VENTURI utrzymuje ciepło i zapobiega oblodzeniu.