Dzwon obrotowy

Dzwony obrotowe do najwyższej jakości wykończeń
PERFEKCYJNA jednolitość powłoki

Dzwon zapewnia jednolitość wielkości drobinek farby, która gwarantuje najwyższą jakość wykończenia.

UNIWERSALNOŚĆ

Zależnie od reologii farby, wielkości strumienia i wymaganego stopnia rozpylenia, możemy dobierać odpowiednie dzwony o średnicach od 35 do 80 mm o wklęsłym lub rozszerzającym się kształcie.

 

DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ dzwona

Pierwszy poziom dzwonów przystosowanych do pracy w wysokiej prędkości jest wykonany z aluminium, które jest lekkie i kompatybilne z większością farb. Dla jeszcze większej żywotności dzwona i pracy z wyspecjalizowanymi produktami Sames zaleca dzwony wykonane z tytanu, które charakteryzują się jeszcze lepszą odpornością na ścieranie. Dystrybutory wszystkich dzwonów są wykonane z tytanu.

Technologia rozpylania dzwonem elektrostatycznym

Technologia rozpylania dzwonem elektrostatycznym

Rozpylanie przy pomocy dzwona to wysoce energetyczny proces pozwalający tworzyć drobinki farby o optymalnym rozmiarze do aplikacji. Farba wstrzykiwana przez centralny wtrysk rozprasza się od centrum do krawędzi dzwona obracającego się z wysoką prędkością (najczęściej od 25 do 70 tys. obrotów na minutę. Siły odśrodkowe formują stróżki farby, które rozpylają się na drobinki w kontakcie z powietrzem. Rozpylony strumień farby jest formowany i transportowany przez powietrze formujące oraz wzbogacany o ładunek elektryczny w polu elektrostatycznym, co skutkuje wyjątkowo wysokim współczynnikiem przenoszenia.

Im większa jest lepkość farby, tym szybsze muszą być obroty dzwona, aby otrzymać drobinki o tym samym rozmiarze. Efekt wysokiego napięcia pomaga zmniejszyć rozmiary drobinek i uzyskać jednolitą powłoką w warunkach mokrych, a także preferowaną orientację płatków metalu na malowanym elemencie, dzięki wirującemu powietrzy formującemu.

Jak to działa?

Napędzana powietrzem turbina porusza dzwon z dużą prędkością obrotową proporcjonalną do natężenia powietrza i ciśnienia. Odczyt prędkości obrotowej jest prosty dzięki pomysłowej analizie częstotliwości dźwięku Sames (precyzyjny i niezawodny pomiar) lub alternatywnie, konwencjonalnemu rejestratorowi sygnału optycznego (podatny na kurz i zabrudzenia farbą).

Lekki dzwon jest precyzyjnie wyważony, aby mógł osiągać wysokie prędkości obrotowe. Produkowany z najwyższymi standardami precyzji, znanymi z przemysłu kosmicznego i lotniczego, jest wykonany z aluminium lub tytanu.

Projektując własne turbiny SAMES KREMLIN ma pełną kontrolę nad wydajnością rozpylaczy.

Efekt metaliczny

Efekt metaliczny

W warstwach bazowych i wykończeniowych efekt metaliczny możemy uzyskać wykorzystując efekt elektrostatyczny i niską prędkość cząsteczkową w technologii rozpylania dzwonem. W polu magnetycznym płatki metali orientują się w jednym kierunku i tracą właściwości odbijające światło w tworzonej powłoce. Zaprojektowaliśmy specjalne systemy wykorzystujące efekt osłony powietrznej, dużą prędkość obrotową i szeroką średnicę dzwonu. Pozwalają one osiągać efekty podobną jakość w kontekście koloru, jak w przypadku malowania pistoletem, ale jednocześnie korzystać z zalet wysokiego współczynnika przenoszenia i jednolitej powłoki oferowanych przez dzwon.

Rozproszenie wielkości kropelek w ujęciu ilościowym i objętościowym. Średnia średnica D10 to około 29µm dla pistoletu w zadanych warunkach Rozproszenie wielkości kropelek w ujęciu ilościowym i objętościowym. Średnia średnica D10 to około 29µm dla pistoletu w zadanych warunkach

Ekwiwalentne rozproszenie kropelek

Better droplet dispersion with Bell Rozproszenie wielkości kropelek w ujęciu ilościowym i objętościowym. Średnia średnica D10 to około 29µm dla dzwonu osiągającego takie same rezultaty, jak pistolet w warunkach testowych.

Aplikacje HIGH Flow Bell

Aplikacje HIGH Flow Bell Dzięki wysokiej prędkości obrotowej możemy kontrolować wielkość cząsteczek i uzyskiwać dobrą jakość wykończenia przy najwyższym możliwym natężeniu przepływu wymaganym do danej produkcji (do 1000cm3/min w niektórych przypadkach).