Ładunek wewnętrzny

Poprawa współczynnika przenoszenia w rozpylaczach malarskich jest celem rozwiązań elektrostatycznych od lat 50. XX wieku
Technologia rozpylania dzwonem elektrostatycznym

Technologia rozpylania dzwonem elektrostatycznym

Ekspert od rozwiązań elektrostatycznych SAMES KREMLIN opracował doskonałe generatory wysokiego napięcia do zasilania obrotowych dzwonów elektrostatycznych. W dowolnych warunkach, dostarczają one maksymalne możliwe napięcie, regulując parametry prądu na bieżąco z wykorzystaniem mikroprocesora. Umożliwia on zachowanie stałego napięcia w całym procesie aplikacji farby i stałą grubością powłoki. Technologia oferuje wyjątkowo wysoki współczynnik przenoszenia o stabilnej grubości powłoki, przy jednoczesnej oszczędności farby i najwyższej jakości wykończenia.

Jak to działa?

Technologia ładunku wewnętrznego umożliwia elektryczne ładowanie farby wewnątrz rozpylacza. Każda rozpylana kropelka jest ładowana poprzez bezpośredni kontakt z wtryskiem i dzwonem. Technologię tę stosuje się wyłącznie do farb rozpuszczalnikowych ze względu na ich właściwą oporność.

 

Współczynnik przenoszenia istotnie wzrasta ponieważ ujemnie naładowane kropelki farby podążają za polem magnetycznym prosto do powierzchni uziemionego, malowanego elementu, dzięki czemu straty farby są bardzo niskie.

 

Proces z ładunkiem wewnętrznym nie jest łatwy do zaprojektowania i instalacji. Nie jest też łatwy w regulacji i konserwacji w trakcie produkcji, jednak te rozpylacze, to jedne z najlepszych narzędzi do malowania dowolnych elementów na świecie.

 

W przypadku farb przewodzących, konieczna jest izolacja pomiędzy rozpylaczem i uziemionym obwodem źródła farby za pośrednictwem obwodu izolacyjnego lub stołu malarskiego. Jeśli twój proces wymaga częstych zmian koloru, polecamy ekskluzywną technologię SAMES KREMLIN Accubell.

WYDAJNOŚĆ

Połączenie wysokiego współczynnika przenoszenia i doskonałej jakości rozpylania w technologii obrotowego dzwona z ładunkiem wewnętrznym sprawia, że jest on uważany za najlepsze urządzenie do przemysłowych wykończeń premium.

PRODUKTYWNOŚĆ

Intensywne aplikacje przemysłowe wymagające najwyższej jakości mogą mieć wysoką cenę. To wytrzymałe narzędzie jest zdolne tworzyć nieskazitelne powłoki w zaledwie kilka minut, oferując najlepsze współczynniki produktywności w zakresie linii wykończeń klasy premium.

TRWAŁOŚĆ

Prosta budowa oznacza najwyższy średni czas do wystąpienia usterki (MTBF) na rynku. Wybór dzwonów elektrostatycznych SAMES KREMLIN gwarantuje płynny przebieg operacji produkcyjnych i dużą żywotność produktu.