Ładunek zewnętrzny

Technologia rozpylania dzwonem elektrostatycznym

Technologia rozpylania dzwonem elektrostatycznym

Technologia zewnętrznego ładunku, wykorzystywana do farb wodorozcieńczalnych, ładuje drobinki farby poza rozpylaczem, gdy opuszczą dyszę lub dzwon obrotowy. Każda drobinka jest jonizowana przez wtyki na końcach elektrod rozmieszczonych wokół dzwonu.

Współczynnik przenoszenia jest istotnie wyższy, gdy drobinki farby z ładunkiem ujemnym podążają przez pole elektryczne prosto do uziemionego elementu, ograniczając tym samym starty farby.

Proces z zewnętrznym ładunkiem jest nie tylko prosty w projektowaniu i instalacji, ale także w dopasowaniu do bieżących potrzeb produkcji i konserwacji. Oferuje stabilna wydajność. Proces ładowania drobinek zależy od warunków otoczenia (temperatura, wilgotność, wtyki, czystość elektrod), a siły przyciągania pola elektrostatycznego są zależne od odległości pomiędzy malowanym elementem, a elektrodami.

Przy zachowaniu wystarczającego czasu na ustawienia i regularne czyszczenie, narzędzie SAMES KREMLIN doskonale spisuje się w różnych warunkach, oferując stałą, wysoką wydajność.

ŁATWA integracja

Ponieważ proces ładowania odbywa się w powietrzu, technologia nie wymaga izolacji w obwodzie farby lub mieszalni. Proces zmian kolorów może być bardzo prosty, wygodny i oszczędny czasowo.

WYSOKI współczynnik przenoszenia

W idealnych warunkach pracy, zewnętrzny ładunek może oferować bardzo wysoką wydajność pracy i doskonały współczynnik przenoszenia, owocujące jednolitą powłoką.

Doskonała JAKOSĆ wykończenia

Dzięki turbinie wysokiej jakości i dzwonowi obrotowemu możemy osiągnąć najlepszą jakość rozpylania farby wodorozcieńczalnej i powłoki o stałej grubości. Proces zewnętrznego ładowania to idealna kombinacja do rezultatów klasy premium.