Airmix®

Kremlin stworzył Airmix® w 1975 roku. Airmix® to pośrednia technologia rozpylania łącząca zalety technologii konwencjonalnej i technologii Airless® . Współcześnie to punkt odniesienia dla wszystkich średniociśnieniowych rozwiązań rozpylających.

Krótka historia technologii rozpylania Airmix® (AAA)

W 1975 roku SAMES KREMLIN był pierwszą firmą produkującą sprzęt do rozpylania, która sięgnęła po pierwszą generacją technologii Airmix® (AAA) i zaprezentowała pistolet rozpylający Kremlin przeznaczony na rynek stolarski. Technologia stanowi kombinację wysokociśnieniowej technologii ariless z precyzyjną technologią airspray.

Kocepcja okazała się tak wielkim sukcesem, że wielu użytkowników uznało Airmix® za powszechny i niezawodny standard pierwszego wyboru na całym świecie i wielu gałęziach produkcji przemysłowej, gdzie wysoka jakość jest niezbędna.

Pragnący dla swoich klientów maksimum korzyści SAMES KREMLIN opracował drugą generację Airmix® (aaa) umożliwiającą modyfikację szerokości strumienia podczas rozpylania bez konieczności wymiany dyszy, co prowadzi do oszczędności czasu i pieniędzy. Airmix® HVLP (Hvlp air assisted airless® ) z miękkim spustem XCite to idealne rozwiązanie dla małej i dużej produkcji (szafki kuchenne, sprzęt przemysłowy). Recenzje malarzy potwierdzają, że z Airmix® malowanie trudno dostępnych powierzchni jest proste, a osiągane rezultaty są idealne i wysokiej jakości. To po prostu świetne narzędzie w porównaniu do zasilanych powietrzem rozpylaczy airless® . Co więcej,  Airmix® korzysta z powietrza sprężonego w zakresie od 0,3 do 3 barów.

Technologia jest dostępna także w wersji elektrostatycznej z ręcznym pistoletem elektrostatycznym nanogun Airmix®.

Od pierwszego pistoletu rozpylającego Kremlin MR z 1975, poprzez Kremlin Rexson MVX, po najnowszą generację linii Xcite...

Airmix® history

Dlaczego technologia rozpylania produktów płynnych Airmix® jest tak popularna?

Dlaczego technologia rozpylania produktów płynnych Airmix® jest tak popularna?

Airmix® to unikalna, średniociśnieniowa technologia rozpylania łącząca zalety Airspray (znanej z wysokiej jakości wykończenia, ale ograniczonego natężenia przepływu, najlepiej do 400cm3/min) i Airless® (znanej z wysokiego natężenia przepływu, ale nie najwyższej jakości wykończenia). Technologia jest zgodna z wymaganiami polityk ochrony środowiska.

Airmix® (lub Air Assisted Airless® w nomenklaturze naszej rynkowej konkurencji) oferuje doskonałą kontrolę nad jakością i jednolitością tworzonej powłoki przy wysokiej produktywności dla natężeń przepływu farby od 400 do 2000 cm3 na minutę. Wzór strumienia jest stały, a atomizacja zarówno dużych, jak i małych ilości produktu znakomita. Pistolety zasilane przez kompresory powietrza i dedykowane pompy Airmix® (z potężnymi silnikami powietrznymi) są dostępne w uniwersalnych zestawach, z precyzyjną regulacją ciśnienia produktu i idealnie nadają się do rozpylania większości produktów. Bardzo elastyczne przewody produktu i powietrza zwiększają wygodę pracy i zakres ruchów pistoletu. W zależności od specyfikacji konfiguracji, wszystkie elementy są dostępne w pakietach rozwiązań. Podobnie jak w przypadku pistoletów rozpylających airless® , zadbaliśmy o zwiększone bezpieczeństwo operatora zapewniając blokadę spustu i osłonę dyszy.

Technologia Airmix® nie jest zalecana do rozpylania szczeliw i spoiw.

Airmix® oferuje korzyści nieosiągalne dla innych średniociśnieniowych technologii, takich jak Air Assisted Airless® (aaa) czy hvlp air-assist airless® . Warto pamiętać, że na rynku dostępne są także ręczne pistolety elektrostatyczne Airmix.

 

Maksymalne OSZCZĘDNOŚCI FARBY i minimalne zanieczyszczenia kabiny

Współczynnik przenoszenia do 86% (zgodny z HVLP)

DOSKONAŁA dystrybucja produktu & mały ROZMIAR CZĄSTECZEK

Dla lepszej atomizacji niewielkie ilości sprężonego powietrza pod niskim ciśnieniem są nadmuchiwane z obu stron strumienia. Dostępne zestawy umożliwiają dokładną kontrolę wszelkich parametrów rozpylania.

Doskonała TECHNOLOGIA ZABEZPIECZAJĄCA PRZED WYCIEKAMI

Efekt unikalnego rozwiązania mocowania wkładu z węglika od wiodącego światowego dostawcy w uchwycie.

TRWAŁA konstrukcja

Nasze kompaktowe pistolety rozpylające powstają z materiałów premium, a ich twarda, anodyzowana powierzchnia jest nieskazitelna.

Kluczowe zalety SAMES KREMLIN Airmix®

  • Kompaktowa budowa pistoletu rozpylającego z lub bez obrotowych mocowań (pistolet rozpylający Xcite Airmix)
  • Doskonała jakość głowic wykonanych z węglika wolframu od najlepszego producenta na świecie
  • Ekspercka wiedza w zakresie kształtu dysz powietrznych - ograniczone straty produktu
  • Skrupulatnie dobrane materiały wysokiej jakości, takie jak stal nierdzewna, zapewniają dużą żywotność naszych pistoletów malarskich (odporność na odczynniki chemiczne, niezawodność elementów...)
  • Zgodność z Hvlp air assisted airless®
  • Pistolety zasilane pompą (dostępne także z kubkami grawitacyjnymi)

Więcej informacji o tych wspaniałych narzędziach znajdziesz w broszurach do pobrania (pełne dane techniczne i opis korzyści dla klientów). Na stronie są także szczegółowe informacje o dostępnych konfiguracjach (wersje montowane na ścianie lub przenośne, zestawy pakietowe dla mniejszych firm). a na kanale Youtube pliki video. Możesz również przesłać nam zapytanie za pośrednictwem email. Oferujemy również szybki dostęp do instrukcji szybkich napraw dla użytkowników oraz korzyści płynące z systemu ekspresowej wysyłki części zamiennych.

Dlaczego warto wybrać nasze głowice?

Dlaczego warto wybrać nasze głowice?

Aby mieć pewność, że każda głowica w twoim zakładzie przynosi najlepsze rezultaty, przestrzegamy precyzyjnego procesu produkcji, gwarantującego stałe parametry produktu na wyjściu pod różnymi kątami i w różnych warunkach.

Nasze głowice powstają z uważnie dobranych materiałów, aby zagwarantować im dużą żywotność i kompatybilność z głównymi produktami na rynku.