Accubell EVO

System Accubell do aplikacji farb wodorozcieńczalnych

ACCUBELL 709 EVO System

Jak to działa?

Jak to działa?

Accubell to zbiornik wewnątrz rozpylacza z serwomechanizmem popychającym tłok dozujący natężenie przepływu farby.

Zbiornik umożliwia zastosowanie wysokiego napięcia w pracy z produktami wodorozcieńczalnymi. Jedyna wymagana objętość farby to ta umieszczana w rozpylaczu, co pozwala na ograniczenie ogólnych strat farby.

Nasza najnowsza generacja systemu Accubell to 709 EVO. Ta technologia posiada nową zintegrowaną stację wypełniającą, zdolną transferować 800cm3 produktu w mniej niż 5 sekund. Pełna zmiana koloru trwa zaledwie 12 sekund, czyli mniej czasu niż potrzeba na transfer karoserii samochodu w linii.

UNIWERSALNOŚĆ

Zestaw Accubell 709 EVO ze zbiorniczkiem 800cm3, jednostką wysokiego napięcia i turbiną wysokiej prędkości ma kompaktową budową i jest zdolny malować wnętrza karoserii samochodów i vanów, całe panele zewnętrzne oraz elementy plastikowe. Zbiornik stworzony z myślą o farbach wodorozcieńczalnych umożliwia pracę także z farbami rozpuszczalnikowymi.

 

SZYBKA zmiana koloru

W zależności od ilości wykorzystywanej farby, czas napełniania zajmuje od 10 do 14,5 sekundy. Stacja napełniająca jest kompatybilna ze wszystkimi istniejącymi obwodami zasilania farbą i z każdym typem farby, bez ryzyka efektu ścinania.

MAŁE STRATY produktu

Budowa stacji napełniającej ogranicza straty farby podczas napełniania. Podczas zmiany kolorów strata wynosi zaledwie 12cm3, a uzupełnianie tego samego koloru jest jeszcze bardziej wydajne, ponieważ strat nie ma w ogóle!

Wysoka precyzja dozowania ze zbiornika (+/- 1cm3/min) oznacza 2% mniejsze zużycie farby w stosunku do pompy zębatej.

Szybki ZWROT INWESTYCJI

Nie ma konieczności inwestowania w całkowicie izolowaną mieszalnię, aby pracować z farbami wodorozcieńczalnymi z efektem elektrostatycznym.