Lite drewno proces aplikacji

Produkty wykończeniowe do drewna (bejce, szczeliwa, lakiery...) nadają mu pożądany wygląd i chronią. Powłoki te muszą być nakładane perfekcyjnie na powierzchnię drewna, aby zapobiegać wystąpieniu problemów takich jak plamy, halo, odchodzenie, efekt skórki pomarańczy, bąble... Oferujemy różne rozwiązania dla każdego typu powłoko, aby pomagać rozwiązywać te problemy i oszczędzać produkt!

BEJCE

Nakładanie bejcy na drewno poprawia jego wygląd i podkreśla słoje. Ton materiału jest bardziej ujednolicony, a ryzyko utraty koloru mniejsze. Najbardziej popularne gatunki drewna są często uszlachetniane bejcami. Bejce nakłada się wyłącznie na drewno lite, a nigdy na MDF lub płytę wiórową. Nasza gama produktów Airspray oferuje najlepsze możliwe wyniki powłok wykończeniowych!

blotching effect
Czy w pracy z bejcami napotkałeś problem ZACIEKÓW?

Problem ten pojawia się zazwyczaj na płaskich powierzchniach, gdy cząsteczki bejcy w strumieniu nie rozchodzą się równomiernie.

Aby uporać się z problemem zacieków, zalecamy korzystanie z rozpylania HVLP w połączeniu z technologią VORTEX i OGRANICZNIKIEM:

halo stains
Czy w pracy z bejcami napotkałeś problem HALO?

Problem ten pojawia się zazwyczaj na złożonych powierzchniach (rogi, krawędzie...) i wynika z faktu, że powietrze rozpylające tworzy rodzaj bariery utrudniającej cząsteczkom bejcy dotarcie do malowanych krawędzi.

Aby uporać się z problemem halo, zalecamy korzystanie z rozpylania HVLP w połączeniu z technologią VORTEX i OGRANICZNIKIEM:

Stripping effect
Czy w pracy z bejcami napotkałeś problem PASKOWANIA?

Problem ten pojawia się, gdy wzór strumienia nie jest zbalansowany. Cząsteczki bejcy koncentrują się w niektórych obszarach wzoru i tworzą paski na malowanym elemencie.

Aby uporać się z problemem paskowania, zalecamy korzystanie z rozpylania HVLP w połączeniu z technologią VORTEX i OGRANICZNIKIEM:

no matching color
Czy w pracy z bejcami napotkałeś problem NIEDOPASOWANIA KOLORU?

Problem ten pojawia się, gdy ilość bejcy nakładana na dwa różne elementy produktu końcowego jest inna.

Aby uporać się z problemem niedopasowania koloru, zalecamy korzystanie z rozpylania HVLP w połączeniu z technologią VORTEX i OGRANICZNIKIEM:

Airspray technology
OPATENTOWANA TECHNOLOGIA AIRSPRAY VORTEX OD SAMES KREMLIN STANOWI ODPOWIEDŹ!

Nakładanie bejc w PRZEMYŚLE STOLARSKIM przy pomocy ciśnieniowych pistoletów airspray może prowadzić do problemów, które wymagają czasochłonnych i kosztownych poprawek!

Dlaczego? Nowy FPro i 2 nowoopracowane technologie, ogranicznik i efekt Vortex, umożliwiają:

  • dobry dostęp do wklęsłych elementów (dzięki efektowi Vortex)
  • tworzenie perfekcyjnej powłoki (dzięki efektowi Vortext)
  • szybką aplikację w mniejszej liczbie podejść
  • minimalne straty produktu prowadzące do poprawy warunków pracy i ograniczenia czynności związanych z konserwacją kabiny (dzięki efektowi ogranicznika)

BEJCE WCIERANE

"Cieniowanie" to technika wykorzystywana do nakładania dekoracyjnych bejc poprzez nadawanie im postarzonego wyglądu. To idealne rozwiązanie dla mebli drewnianych naśladujących antyki. Po nałożeniu bejcy, powierzchnia jest intensywnie wycierana.

Shadow solid wood
Czy w pracy z bejcami wcieranymi napotkałeś problem CIENIA?

Problem ten pojawia się, gdy wzór strumienia jest nieregularny, a ilości bejcy zbyt duże lub zbyt małe.

Aby rozwiązać problem nierównomiernej powłoki, zalecamy korzystanie z technologii Airmix®

Airmix Technology
Airmix® STANOWI ODPOWIEDŹ!

Gdy potrzebujesz równomiernej powłoki na litym drewnie i błyszczącego wykończenia na płycie MDF, technologia Airmix® jest szczególnie zalecana do aplikacji powłok bezbarwnych i wykończeniowych.

Powłoki bezbarwne i wykończeniowe muszą być odpowiednio cienkie. W technologii airspray będziesz musiał nałożyć zbyt wiele warstw, by osiągnąć pożądaną grubość i straty produktu będą duże. W technologii Airless® nałożysz zbyt dużo produktu.

Dzięki niewielkiej prędkości cząsteczek farby i mając na uwadze fakt, że powietrze rozpylające ma ciśnienie 0,5 bara, technologia Airmix® umożliwia zachowanie maksymalnej ilości rozpuszczalnika dla cząsteczki koloru podczas rozpylania. Dodatkowe powietrze o ciśnieniu 0,5 bara towarzyszy cząsteczce farby w drodze do podłoża uniemożliwiając ruch powietrza wokół cząsteczki i utratę rozpuszczalnika. Gdy natryskujesz powłokę bezbarwną lub wykończeniową, rozpuszczalnik będzie wspierał jej wygładzanie i błyszczący efekt. W ten sposób technologia Airmix® pozwala zapobiegać powstawaniu problemów, takich jak efekt skórki pomarańczy.

PODKAŁADY (PRODUKTY UV I NIE UV)

Podkłady to powłoki wykorzystywane pomiędzy kolejnymi krokami procesu wykończenia do zapewniania równomiernej penetracji bejc i powłok wykończeniowych, aby zapobiec zaciekom bejc i wypełniaczy, oraz by uformować dobrą bazę dla powłok wykończeniowych. Zazwyczaj wykorzystuje się podkłady PU, akrylowe, celulozowe lub H2O. W większości przypadków w pracy z litym drewnem wystarczy jedna warstwa takiego produktu.

Bubbling
CZY W PRACY Z PODKŁADAMI NAPOTKAŁEŚ PROBLEM BĄBLI?

Problem ten pojawia się, gdy w tworzonej powłoce zostaną zamknięte cząsteczki powietrza.

Aby rozwiązać problem bąbli, zalecamy korzystanie z technologii Airless® Skill:

Do nadkładania podkładów zalecamy technologię Airless® z dyszą Skill .

Airless technology
OPATENTOWANA TECHNOLOGIA AIRLESS® SKILL OD SAMES KREMLIN STANOWI ODPOWIEDŹ!

Airless® w połączeniu z technologią dysz Skill to rozwiązanie zalecane do aplikacji farb UV i podkładów na litym drewnie i płytach MDF.

Gdy rozpylasz farbę UV, dodatkowe powietrze rozpylające powoduje powstawanie bąbli w tworzonej powłoce. W porównaniu do klasycznej  aplikacji Ariless, technologia Skill wykorzystuje tylko połowę ciśnienia do aplikacji cząsteczek farby dzięki czemu ich oddzielenie od rozpuszczalnika jest ograniczone, bąbelki się nie tworzą, a uzyskana powłoka jest estetyczna.

Gdy rozpylasz podkład, potrzebujesz pewnej powłoki przed piaskowaniem. Niska prędkość cząsteczek produktu w technologii dysz Skill, w porównaniu do klasycznego rozpylania Airless® , prowadzi do mniejszych strat produktu i pozwala na natrysk z bliższej odległości do podłoża. Współczynnik przenoszenia jest lepszy a tworzona powłoka grubsza.