Malowanie karoserii

Oferujemy najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania do malowania i uszczelniania
Malowanie karoserii
Malowanie karoserii

Lakiernia w przmyśle motoryzacyjnym

Przemysł motoryzacyjny wymaga rozwiązań i produktów wysokiej jakości. Oczekuje także stałego rozwoju i poprawy procesów.

Współczesne trendy na rynku prowadzą do coraz szerszego zakresu personalizacji samochodów, co osiąga się poświęcając więcej uwagi detalom karoserii zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Aplikacje z wykorzystaniem robotów oferują wysoką jakość wykończeń i dużą elastyczność w zakresie aplikacji podkładów, baz i warstw wierzchnich.

Dlaczego SAMES KREMLIN?

  • Bogate doświadczenia we współpracy z lakierniami na całym świecie.
  • Ekspercka i kompletna znajomość procesów
  • Innowacyjne technologie oferujące jakość, wydajność i oszczędność.
  • Wszechstronny serwis klienta o globalnym zasięgu, zawsze blisko ciebie.
(1) MALOWANIE ZEWNĘTRZNYCH ELEMENTÓW KAROSERII Z WYKORZYSTANIEM ROBOTÓW
(1) MALOWANIE ZEWNĘTRZNYCH ELEMENTÓW KAROSERII Z WYKORZYSTANIEM ROBOTÓW

Zewnętrzne elementy karoserii muszą spełniać surowe kryteria jakościowe: grubości, jednolitości odcienia i wyglądu.

Roboty ramienne mogą pomalować całą karoserię z dużą powtarzalnością.

Nasze rozwiązania EasyPaint Robot zaprojektowano z myślą o tym celu.

PPH 707 in TESLA
(2) MALOWANIE WEWNĘTRZNYCH ELEMENTÓW KAROSERII Z WYKORZYSTANIEM ROBOTÓW

Wnętrza karoserii samochodowych wymagają odpowiedniej grubości powłoki farby we wszystkich zagłębieniach i na krawędziach.

Sames jest uznawany za specjalistę w dziedzinie liniowych rozwiązań malarskich. Roboty są programowane odpowiednio do swoich pozycji, dysponują wysoce elastycznymi aplikatorami, które efektywnie malują krawędzie drzwi, zawiasy i ramy.

Nowe jednostki wysokiego napięcia gwarantują najlepszy efekt elektrostatyczny i wysoki współczynnik przenoszenia dla wszelkich aplikacji.

(3) RĘCZNE MALOWANIE ELEMENTÓW KAROSERII SAMOCHODZOWYCH
(3) RĘCZNE MALOWANIE ELEMENTÓW KAROSERII SAMOCHODZOWYCH

Nasza gama pistoletów ręcznych oferuje imponujące rezultaty w pracy w motoryzacyjnych warsztatach lakierniczych.

Wybór pomiędzy pistoletami rozpylającymi i elektrostatycznymi zależy od rodzaju używanych farb i zakładanych oszczędności materiałowych w zakładzie.

PCS
(4) Zasilanie cyrkulacji farby

Nasze systemy cyrkulacji obsługują wszystkie kolory, lakiery bezbarwne i rozpuszczalniki w komórkach wykorzystujących roboty i ręcznych. Większość materiałów wymaga stałej cyrkulacji w zadanej temperaturze i natężeniu przepływu. Do materiałów wymagających stałej cyrkulacji wykorzystuje się elektryczne pompy.

Pompy pneumatyczne wykorzystywane są do pozostałych materiałów. Oferta osprzętu Kremlin Rexson i Sames obejmuje filtry, zbiorniki, mieszacze i regulatory ciśnienia.

Sealing solution for automotive
(5) Uszczelnienia podwozia i elementów wewnętrznych

Ręczne uszczelnianie stalowych elementów podwozia to wymagające zadanie. Małe roboty, to najlepsze rozwiązanie dla powtarzalnych uszczelnień w przemyśle motoryzacyjnym.

Nasze kompleksowe rozwiązania od pojemnika do gotowego uszczelnienia obejmują pompy tłokowe, jednostki dozujące i pistolety zrobotyzowane.

Systemy wizyjne wspomagają precyzyjne pozycjonowanie elementów dla uzyskania właściwej trajektorii.

Dodatkowo, w przypadku materiałów wrażliwych i dużych różnic temperatur w różnych krajach, bardzo przydatny może okazać sie system kontroli temperatury.

LASD paintshop
(6) Liquid Applied Sound Deadener (LASD) - płynny system wygłuszający

Aplikacje LASD przy pomocy robotów coraz częściej zastępują tradycyjne, ręczne metody wygłuszania drzwi stosowane w zakładach produkcyjnych.

Proponujemy wysoce wydajne pompy tłokowe do obsługi tego gęstego, niejednolitego materiału. W ofercie pompy ze stali nierdzewnej do materiałów wodorozcieńczalnych.